Naturalny peeling enzymatyczny

Co to właściwie jest peeling enzymatyczny? Słowo peeling w codziennej pielęgnacji kojarzy się przede wszystkim ze ścieraniem martwego, zrogowaciałego naskórka poprzez ziarnisty produkt, którym masuje się twarz – odbywa się to więc mechanicznie. Naturalny peeling do twarzy, jakim jest peeling enzymatyczny, działa nieco inaczej. Enzymy zawarte w składzie kosmetyku powodują samoistne złuszczanie się martwego naskórka, jest to wyśmienita alternatywa dla tych, których manualne stosowanie peelingu powoduje podrażnienia i zaczerwienienia. Jest bezpieczna dla każdego rodzaju skóry, kosmetyk o dobrym składzie w żadnym wypadku nie wywoła żadnych podrażnień.

Jak stosować naturalne peelingi do twarzy?

Zadajemy sobie pytanie, jak odpowiednio stosować naturalne peelingi do twarzy? Należy trzymać się jednej, bardzo istotnej zasady – regularnie. Jest to podstawowa zasada, kiedy chcemy przez cały czas cieszyć się lekką i odświeżoną cerą. Co robić, aby tak było? Należy przede wszystkim:

– w przypadku skóry wrażliwej nakładać peeling na skórę oczyszczoną; pozostawić na skórze przez około 5-10 minut, a następnie zmyć nie wmasowując produktu w cerę, najlepiej taki peeling stosować około 1-2 razy w miesiącu, 

– w przypadku skóry normalnej i suchej nakładać naturalny peeling na skórę oczyszczoną i lekko zwilżoną, następnie bardzo delikatnie wmasować i pozostawić na skórze przez około 10-15 minut, następnie zmyć i cieszyć się efektem gładkiej skóry. Czynność należy powtarzać od 2 do 4 razy w miesiącu.

Ważne! Należy omijać okolice oczu, aby uniknąć podrażnień. 

Naturalne peelingi do twarzy – róża z jagodą

Naturalny peeling do twarzy róża z jagodą jest to produkt całkowicie wegański, który mogą stosować również bezpiecznie kobiety w ciąży. Dokładnie złuszcza, rozjaśnia i wygładza. Istotnym składnikiem jest tutaj olej z nasion dzikiej róży, który pobudza komórki do produkcji kolagenu i elastyny, a także ma właściwości przeciwstarzeniowe. Enzymy z papai i ananasa powodują usuwanie martwych komórek naskórka i regulują wydzielanie przez skórę sebum.