Worek jutowy i jego szerokie zastosowanie

Jeszcze do niedawna worek jutowy był wykorzystywany w wielu dziedzinach życia. Obecnie jednak najczęściej stosują go rolnicy, ogrodnicy, czy sadownicy, którym zależy na przechowaniu płodów ziemi, które uprawiali. W tym celu należy wykorzystać odpowiednie materiały, które nie tylko będą chronić zbiory przed zimnem, czy zwierzyną, ale również sprawią, że będą one mogły oddychać.

W jakich sytuacjach wykorzystać worek jutowy?

Worek jutowy doskonale sprawdza się do przechowywania zbóż, warzyw lub owoców. Można w nim schować także inne rzeczy, które nie są związane z rolnictwem. Cechy juty doceniane są od wieków. Materiał ten doskonale sprawdza się do tworzenia chust jutowych, które stosowane są w rolnictwie i ogrodnictwie. W worek jutowy lub specjalną chustę bardzo często owija się bryłę korzeniową, dzięki czemu jest ona bezpieczna w transporcie oraz przed przesadzeniem rośliny.

Worki jutowe — co różni je od worków wykonanych z innych materiałów?

Worek jutowy wykonany jest z włókien juty. Jest to materiał w 100% ekologiczny, który wyróżnia produkt spośród innych dostępnych na rynku. Juta to drugie po bawełnie najbardziej rozpowszechnione włókno roślinne. Dzięki swojej wszechstronności i możliwości wykorzystania w wielu aspektach życia, stało się bardzo popularne. Warto mieć na uwadze, że materiał, jaki się z niego uzyskuje jest w pełni ekologiczny i biodegradowalny. Co więcej, juta, jeśli będzie przechowywana z dala od wilgoci, będzie materiałem bardzo wytrzymałym. Włókna jutowe wyróżniają się dużą odpornością na rozciąganie, a także niewielką rozciągliwością.

Worki jutowe — zastosowanie

Obecna technologia sprawiła, że worki jutowe są bardzo szczelnie tkane i do tego ładnie obszyte. Można zatem stosować je nie tylko do przechowywania plonów, ale także innych naturalnych zbiorów i przedmiotów. Dzięki specjalnej strukturze worków jutowych zapobiegają one uszkodzeniu produktu, który jest do nich pakowany. Doskonałe właściwości tego rozwiązania sprawiają, że produkty można w nich przechowywać przez długi czas.